Navigáció
Ezt mindenképp...
Tesztek
A kőkemény igazság
WILBERS futómű BMW R1250GS-be. Kell ez? - Az X-BIKE Motorosbolt jóvoltából tartóstesztre kaptunk egy Wilbers WESA futóművet az idei BMW R1250GS túravezetői motorunkba. A 100kg motorosra hangolt futóművet a Székelyföldi motoros túránkon kezdtük vallatni, majd jött a Nordkapp, a Transzfogaras és a Pireneusok, végül egy Adria kanyarvadász túra. A tapasztalatainkat az alábbi cikkben foglalta össze Szimi.
Rhino Card
Mert ebbe a csapatba tartozni kiváltság!
Vélemények
Fotópályázat
3. Foktúra - Alpok alja
2014.06.14.
2014.06.15. (2 nap)
2014.06.06. 00:00.
15 / 15 fő (össz. 12 motorral)
lejárt a jelentkezési határidő
Reggel a már megszokott Fokt Motoros vendéglátást élvezhettük, finom szendvics és energiaital az útra. A csoportkép elkészítése után neki indultunk a Dunántúlnak. Bár az Etyek utáni útszakasz minősége egyre rosszabb, mégis a platánfák alatt elrobogni különleges élmény. Fehérvárnál még csatlakozott hozzánk túravezető társam Feri és páran a csapatból. Innen a Balaton felvidéken át Sümegig húztuk. Bad Zoli által mutatott úton megkergettük a motorokat a várig.
Sümegi vár (Fenyő Balázs fotója)
Szombathely, majd Kőszeg következett. Ebédszünet után ketté váltunk és Feri vezetésével egy gyors csoport alakult, akik a rövidebb és gyorsabb szakaszt választották. Feri helyismeretének köszönhetően Sopron környékén különleges helyekre is eljutottak, majd a Fertő tő partján megnézték hogy van-e még hal a tóban.
Fertő-tó partja (Fenyő Balázs fotója)
Az én kis csapatom a viharfelhők elöl menekülve egy parádés kört írt le az Alpok alja kiváló minőségű szerpentinjein. Nehéz lenne rekonstruálni merre is jártunk, mindenesetre az biztos, hogy nagyot mentünk és elégedetten gurultunk be a Tornácos vendégparkolójába.
Vacsora előtt még lazítottunk a medencében és élveztük a wellness részleg adta kényeztetést. Mint mindig most is kitett magáért a konyha, hiszen pompás lakomával vártak minket. Hosszan beszélgettünk motorozásról, sztorizgattunk a régi szép időkről, amikor még lasszóval fogtuk a bölényeket!
KTM in action (Balázs Feri fotója)
Reggel Kópházánál azonnal visszanyomultunk szomszédjainkhoz, hogy a határ mellett koptassuk a lábtartókat egészen Szentgotthárdig. Körülbelül egy óra motorozás után megálltunk az egyik kedvenc helyemen – a Margit kilátónál – ahonnan tisztaidőben a könyék dombjait nagyszerűen szemmel lehet tartani. Néhányan míg mi „kiláttunk” előre mentek, hogy bemelegítsék a kanyarokat számunkra.
Margit kilátó (Fenyő Balázs fotója)
Magyarországra beérve az Őrségen motoroztunk át. Pityeszeren megálltunk a falumúzeumban és megkóstoltuk egy helyi specialitást, a tökös-mákos rétest. Dzsoni a helyi kézművesek által készített szuvenyírekből vásárolt pár „otthagyhatatlan” dolgot, majd gurultunk is tovább. Az Őriszentpéter-Pankasz-Zalalövő direkciót választva hamar Zalaegerszegen voltunk. A Tóka étteremben elfogyasztott villám ebéd után újra a Sümegi vár szolgáltatta a hátteret az utolsó csoportképhez. Zánka felé gurultunk ahol többen leváltak a csapatról, többek között Erika is – akit itt szeretnék megdicsérni, mert szépen stílusosan motorozva követett engem két teljes napon keresztül a kis 600-as Hondáján.
Rhino különítmény Hegykőn (Balázs Feri fotója)
A székesfehérvári mekiben könnyes búcsút vettünk egymástól, majd együtt elgurultunk még Budaörsig.
Mivel a Fokt Motor mellett lakom így visszatértem a kiindulási pontra, összesen 850 kilométert motorozva ezen a kellemes hétvégén.Jó volt a társaság, nagyon szépen együtt motoroztunk. Az időjárást is kifogtuk, szóval minden kerek volt.
Köszönöm mindenkinek a részvételt, jövőre megint kitalálunk valami finomat!
Barátsággal:
Szimcsák Attila
Túravezető
Köszönöm a dicséretet Szimi! :)
Jó kis túra volt, mégha nem is mindenhol volt ideális az útminőség a motorom számára.
Ahogy Sümegről hazafelé jöttünk a Káli-medencében, azokat a csodás felhőket sosem felejtem el.
Köszi mégegyszer
Gratula!
Remek kirándulás volt!
A Skanzennél tartott pihenőnél úgy éreztem, nekem még mennem kell és mivel Perec Laci olyan lelkesen mesélt az 57-es útról, ezért úgy gondoltam búcsút intek nektek Zalaegerszegnél és inkább a Nagykanizsa-Kaposvár-Szigetvár-Pécs-Mohács-Baja útvonalon értem haza Pestre:) Este 7-kor, 670 megtett kilométerrel, jóleső fáradtsággal ért véget a nap.
De jó kis túra lett ez a hétvégi. A végén már olyan volt társaság mintha 10 éve együtt motoroznánk!
Szia Szimi!
Megnéztem a szombati útvonal tervet és szerintem 11.30 körül lesztek Sümegnél. Javaslom, hogy a Sümegi Shell kúton találkoznánk ill. addigra ott leszek és tudok hozzátok csatlakozni. Miattam nem kell megállni, figyellek benneteket és majd a csapat végéhez beállok.
Üdv: Perec Laci.
Rendi. A találkozási pontot és időt majd egyeztetjük, valahol Sümeg környékére gondoltam, mert a Balcsit Keszthely felé kerülném meg.
Persze nem gond! Addig egykerekezd ki magad, mert nyugis tempóra készülök.
Szia Szimi!
Remélem nem jelent gondot, ha mondjuk Sümegnél csatlakoznék hozzátok, egyrészt Pécsről nincs értelme kerülővel Pestre menni, másrészt addigra kicsit lehiggadok és este dumcsizunk.
Üdv: Perec Laci